Návod k montáži dlažeb

1. POKLÁDKA NA PÍSKOVÉM POSYPU

Tato metoda se doporučuje na místa zatížená provozem chodců, jako jsou cestičky, chodníky, či místa v kombinaci s trávníkem. a/ vyměnit vrchní vrstvu země (cca 20-30cm) za směs štěrku nebo kamenné drtě a následně zhutnit. Tuto vrstvu leze též nahradit cementovým stabilizačním roztokem. Kolem budov a na větších plochách je potřeba vytvořit spád min. 2% s ohledem na odvod vody. b/ po zhutnění podsypu vytvořit kladecí vrstvu z cca 3 cm písku, sloužící jako nosný podklad pro dlaždice, ale nikoliv k vyrovnání nerovností podkladu. c/ usadit plánovaný vzor dlaždic se stejnými velikostmi spár. d/ desky poťukat pomocí gumového kladiva, nepoužívat vibrační desku. Tu lze použít jen v případě zhutnění podsypu. e/ vyplnit spáry pískem nebo speciální spárovací hmotou.

2. POKLÁDKA NA MALTU

Tato metoda se doporučuje pro terasy, plochy okolo domů a bazénů a/ základy vytvořit zhutněním vibrační deskou cca 10-15cm vrstvy materiálu. Za podklad lze použít jednoduchý suchý beton. Základy musí zabezpečit pevnost a stabilitu podkladu s ohledem na působení zátěže a mrazu. Podklad dlaždic v interiérech a na balkónech tvoří příslušná cementový potěr nebo vyztužená betonová deska. b/ cementovou maltu (1 díl cementu a cca 6 dílů písku) nanést bodově (5 bodů pod každou desku – na okraje a na středu) c) položit dlažbu a poťukat kladivem. Malta by se měla rozetřít pod celou plochou desky. Pokládat dlaždice se stejnou velikostí spáry. Pokládku provádět za použití měření rovnosti povrchu. Při pokládání v interiérech či na betonovém podkladě, můžeme nanést lepící maltu pomocí zubového hladítka. Po usazení dlažby po ní nechodit 1 – 2 dny. d/ spáry vyplnit vhodnou spárovací hmotou.

3. HYDROFOBIZACE POVRCHU

Po spárování s technologickou pauzou cca 14 dní, je nutné u exteriérových aplikací provést hydrofobizaci líce dlaždic vhodným přípravkem s nízkým difuzním odporem (Repesil) Tato úprava výrazně sníží povrchovou nasákavost, omezí špinivost dlažeb, vznik podmínek pro růst mechů i pro tvorbu výkvětů. Udávaná životnost dodatečných hydrofobizačních úprav bývá kolem 5-7 let, poté je nutno úpravu obnovit. K běžnému čištění dlažeb se používá tlaková voda. Dlažby Realit nejsou vhodné pro pojezdové plochy.

Pro více informací kontaktujte technickou podporu společnosti Betontvar-Viko s.r.o. a to na tel. čísle +420 736 610 332, příp. na obklady@obklady-viko.cz.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení